• POMAGAMY MARCELINCE_15.01.2024

Dziękujemy serdecznie za nominację Szkole Podstawowej nr 6 w Kościerzynie. Oczywiście podejmujemy wyzwanie, wpłacamy pieniążki i śpiewamy kolędę dla małej Marcelinki. Tym samym nominujemy dzisiaj:

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Kościerzynie

Szkołą Podstawową nr 4 w Kościerzynie

Przedszkole Niepubliczne Św. Elżbiety w Kościerzynie.

Należy wykonać jedną kolędę, następnie wpłacić min. 10 zł

oraz nominować kolejne trzy osoby bądź instytucje. Czas realizacji trzy dni. Uratujmy Marcelinki serduszko

• WSPÓLNE KOLĘDOWANIE_11.01.2024

Trzeci dzień kolędowania

W czwartek gościliśmy Seniorów z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościerzynie. Zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć jasełka z elementami kaszubskimi, zaprezentowane przez dzieci z grupy "Motyle". Dzieci w barwnych strojach, muzyka i scenografia, wprowadziły gości w świąteczny nastrój, przywołując wspomnienia z lat dzieciństwa, domu rodzinnego i Naszej Małej Ojczyzny. Przedstawienie spotkało się z wielkim entuzjazmem i zostało nagrodzone gromkimi brawami. Następnie odbyło się wspólne kolędowanie. Uroczystość zwieńczyło pamiątkowe zdjęcie i słodki poczęstunek. Dziekujemy naszym gościom za piękny upominek, który zdobiąc przedszkole, będzie przypomniał o tym wspaniałym spotkaniu. Bardzo dziękujemy pani Joasi Werochowskiej, dyrygent scholi Canticorum, która ponownie akompaniowała podczas śpiewu i ubogaciła naszą uroczystość.

• WSPÓLNE KOLĘDOWANIE_10.01.2024

Drugi dzień kolędowania

Dzisiaj gościliśmy w naszym przedszkolu grupę podopiecznych kościerskiego oddziału Środowiskowego Domu Samopomocy Gdańskiej Fundacji Dobroczynności - Jesteśmy Dla Ciebie. Zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć jasełka zaprezentowane przez dzieci z grupy "Gwiazdki". Następnie odbyło się wspólne kolędowanie, w które włączyły się również przedszkolaki z grupy "Słoneczka". Bardzo dziękujemy pani Joasi Werochowskiej, dyrygent scholi Canticorum, która akompaniowała podczas wspólnego śpiewu i poprowadziła zabawę muzyczną. To był niezwykle wartościowy czas, który dostarczył ogromu radości, a także przyczynił się do zacieśniania więzi wśród lokalnej społeczności.

• WSPÓLNE KOLĘDOWANIE_09.01.2024

Pierwszy  dzień kolędowania

Dnia 09.01.2024r. mieliśmy przyjemność gościć w naszym przedszkolu Seniorów z Centrum Integracji Społecznej w Kościerzynie wraz z dyrektor Panią Joanną Kreft oraz dyrygent scholi Panią Joanną Werochowską. W trakcie spotkania dzieci z grupy „Krasnale” zaprezentowały wspaniałe jasełka. Występ przedszkolaków został nagrodzony wspaniałym upominkiem i  gromkimi brawami. Następnie zaproszeni goście wspólnie z dziećmi z grupy „Misie” i „Krasnale” rozpoczęli kolędowanie przy akompaniamencie Pani Joanny.  Serdecznie dziękujemy naszym gościom za obecność i zaangażowanie. Wierzymy, że takie inicjatywy nie tylko są wspaniałą okazją do poznawania się i umacniania więzi międzypokoleniowej, ale dodatkowo umożliwiają dzieciom rozwój kompetencji społecznych, a przede wszystkim dają radość obu stronom.

• MIKOŁAJKI W PRZEDSZKOLU_06.12.2023

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził Mikołaj. Długo wyczekiwany gość przechadzał się po ogrodzie wzbudzając ogromne zainteresowanie dzieci. Ku uciesze przedszkolaków Święty pozostawił w szatni słodkie upominki. Ale to nie koniec niespodzianek! Dzieci z grupy 5 i 6-latków miały okazję spotkać się na kościerskim rynku z Mikołajem, Elfem i charyzmatycznym Olafem, którzy tworzyli niepowtarzalny klimat świątecznego święta i radości. Przy choince dla przedszkolaków czekał Burmistrz naszego miasta, który wspólnie z przedszkolakami uczestniczył w zabawach pełnych magii i radości. Dzieci otoczone dźwiękami świątecznych melodii, z wypiekami na twarzach przyglądały się urokliwym dekoracjom rynku, które tworzą niepowtarzalny klimat świąt w naszym mieście.

• „ANDRZEJKI” W NASZYM PRZEDSZKOLU_30.11.2023

30 listopada  w naszym przedszkolu co roku podtrzymujemy tradycje związane z „Andrzejkami”. Temu wydarzeniu towarzyszyły konkursy, zabawy i wróżby andrzejkowe. Wszystko to odbywało się w rytm tańców i śpiewów. Nie zabrakło również tradycyjnego ustawiania „bucików”, „losowania rekwizytów” i innych wróżb związanych z tym świętem. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy chętnie brały udział w magicznym rytuale andrzejkowym. Dzień ten dostarczył przedszkolakom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji.

• SPOTKANIE Z TWÓRCAMI KASZUBSKIMI_15.11.2023

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbył się prawdziwy festiwal rękodzieła. Z radością przyjęliśmy wyjątkowych gości - Panią Teresę Preis i Panią Renię Białk, które zaprosiły nas do wspaniałej podróży przez tradycje i piękno sztuki Kaszub. Pani Teresa, w niezwykle interesujący sposób nakreśliła dzieciom historię naszego regionu.Przybliżyła sztukę malowania na szkle, rzeźbę oraz haft kaszubski. Opowiadała o twórczości ludowej, która jest prawdziwym dziedzictwem przekazywanym z pokolenia na pokolenie. Pani Renia przybliżyła dzieciom tajniki plecionkarstwa  oraz technikę zwijania kwiatów z bibuły.Po prezentacji przyszedł czas na praktyczne działanie! Dzieci miały okazję wziąć udział w warsztatach, gdzie próbowały swoich sił w zwijaniu kwiatów i lepieniu z gliny.To spotkanie nie tylko rozbudziło wyobraźnię naszych przedszkolaków, ale również ukazało im piękno i wartość naszej małej ojczyzny. Dziękujemy Paniom Reni i Teresie za ten wartościowy czas, który na długo pozostanie w sercach i pamięci naszych dzieci.