• ŚWIĘTA MAJOWE_2024

Dzieci z  wszystkich grup wiekowych brały udział w  uroczystej akademii, której głównym celem było przybliżenie historii polski z okazji zbliżającej się 233  rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Święta Flagi. Podczas występu dzieci w piosenkach i tekstach literackich przybliżyły historię i symbolikę naszego narodu.Mali  Patrioci  z całą społecznością przedszkolną wspólnie odśpiewali hymn ,,Mazurka Dąbrowskiego"

• ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA_26.04.2024

Dzieci z gr. Motyle uczestniczyły w obchodach akcji „Światowego Dnia Zdrowia 2024” pod hasłem: "Moje zdrowie, moje prawo".  Główne obchody akcji miały miejsce na Rynku naszego miasta. Nasi przedszkolacy  uczestniczyli w licznych atrakcjach związanych z promocją zdrowia. "Podczas wydarzenia odbywały się również pokazy ratownictwa medycznego, udzielanie pomocy przedlekarskiej, prezentacje karetki reanimacyjnej oraz sprzętu policyjnego.

• TURNIEJ GIER PLANSZOWYCH_23.04.2024

Miło nam poinformować, że nasze przedszkole otrzymało dofinansowanie w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla miasta Kościerzyna na rok 2024. Dzięki wsparciu programu nasze przedszkolaki mają dostęp do nowych gier planszowych, atrakcyjnych klocków oraz akcesoriów  sportowych. W ramach realizacji programu i planowanych  działań z cyklu ,,Bez alkoholu można się bawić- mamo, tato czas na ruch" w przedszkolu gościliśmy chętnych rodziców, z którymi nasi przedszkolacy z grupy Gwiazdki rozegrali Turniej gier planszowych. Zabawy i radości było mnóstwo, mamy nadzieję, że to pierwsze, ale nie ostatnie takie nasze wspólne rozgrywki.

• ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI_22.04.2024

Podczas obchodów Dnia Ziemi przedszkolaki z grupy Gwiazdki przygotowały program słowno muzyczny, w który przedstawiły różne sposoby ochrony najbliższego środowiska oraz zachęcały do troski o Ziemię. Tego dnia dzieci poznawały zasady, których należy przestrzegać, aby chronić środowisko naturalne, uczyły się poprawnego segregowania śmieci, wykonywały prace plastyczne, zadbały również o upiększenie przedszkolnego ogrodu i poznały trudne słowo - recykling♻️. Wszystkie te działania miały na celu uświadomienie, jak ważne jest nasze zaangażowanie w działania na rzecz ochrony naszej planety oraz rozbudzenie w dzieciach potrzeby dbania o środowisko.

• WIZYTA W PRZYCHODNI WETERYNARYJNEJ_19.04.2024

19.04.2024r. Przedszkolaki z wizytą w Przychodni Weterynaryjnej z Pazurem.
          Dzieci z gr. Misie wybrały się na wycieczkę, której celem było poznanie pracy weterynarza, a także uświadomienie, że zwierzęta też chorują i wymagają pomocy oraz leczenia. Przedszkolaki miały możliwość poznania pudelka Noxa. Lekarz weterynarii Pani Urszula Szczepaniak opowiedziała przedszkolakom o sposobie pielęgnacji zwierząt domowych, pokazała narzędzia medyczne, a także wykonała pieskowi badanie USG. Przedszkolaki miały też możliwość obejrzenia krwi pod mikroskopem. Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu i chętnie opowiadały o swoich małych przyjaciołach i ich problemach ze zdrowiem.

Bardzo dziękujemy za spotkanie.

• SPOTKANIE CZYTELNICZE_18.04.2024

Przedszkole nr 7 w Kościerzynie otrzymało wsparcie finansowe w łącznej kwocie        3 000 zł w ramach  programu wieloletniego - "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025" Priorytet 3 .

W naszym przedszkolu promujemy czytelnictwo w różnorodny sposób, tak aby dzieci poprzez zabawę doświadczały kontaktu z literaturą. Przedszkolaki uczestniczą w spotkaniach czytelniczych w Bibliotece Miejskiej. W placówce utworzone są kąciki czytelnicze, a zaproszeni goście, rodzice i członkowie rodzin czytają dzieciom znane bajki, wcielając się w popularnych bohaterów. W taki oto sposób nasze przedszkole odwiedziła Alicja z krainy czarów, Czerwony Kapturek oraz Kapelusznik, którzy poprzez czytanie bajek, przybliżyli dzieciom świat książek. Bardzo dziękujemy za niezapomniane wrażenia i wspaniałe przeżycia podczas spotkań promujących ideę czytelnictwa wśród przedszkolaków.

• 15 KWIECIEŃ - KONCERT W SZKOLE MUZYCZNEJ

Przedszkolaki z grup: Motyle, Krasnale, Misie i Sówki zostały zaproszone na koncert, który odbył się w Państwowej Szkole Muzycznej im. Mazurka Dąbrowskiego w Kościerzynie. W koncercie brali udział uczniowie szkoły, którzy dali popis umiejętności gry na różnych instrumentach. Nasi przedszkolacy mieli doskonała okazję zobaczyć instrumenty, jak również poznać ich barwy i dźwięki. Wszystkie dzieci w skupieniu i z wielkim zainteresowaniem słuchały ciekawych wiadomości na temat świata muzyki. Serdecznie dziękujemy za możliwość doświadczenia pięknej muzyki.

• UKWIECAMY OGRÓD_25.03.2024

„Sadzimy kwiaty w przedszkolu” włączyli się  rodzice, którzy obdarowali przedszkole  pięknymi bratkami.  Pomysł nowych nasadzeń na terenie naszego ogrodu bardzo spodobał się dzieciom, które z uśmiechem na twarzy oraz dużym zaangażowaniem pomagały paniom sadzić przyniesione kwiatki. Dziękujemy